YAYINLADIĞIMIZ KİTAPLAR

Hakkımızda

Oluşum Gerekçemiz:

Dünyada var olmak, güçlü olmak adına, her daim canlı tutmaya çalıştığımız birlik beraberliğimizi pekiştirmek; ülkemizin en önemli gündemlerinin başında gelen Güneydoğu için, tek devlet, tek millet, tek vatan kavramları doğrultusunda, vatandaş sorumluluğu ve bilinciyle, ne gibi işler yapılması, nasıl bir yol izlenmesi gerektiğinin mesajını taşıyarak yardım çalışmalarında bulunmak amacıyla kurulduk.

Kurucu üyelerimizin çoğunluğu Güneydoğulu olmayıp genelde bölgede kamu görevlisi olarak bulunmuş ve bölgenin sorunlarını yakından bilen kişilerdir. Gerek kurucu üyeler gerekse kuruluştan sonraki süreçte bize katılan üye profili, oldukça eğitimli olup, derneğimize fikir kulübü statüsü kazandırmıştır. Üyelerimizin hemen hemen tamamı kamu çalışanı, akademisyen, bürokrat, siyasetçi ve serbest meslek sahibidir.

Bilimsel çalışmalar yapmak ve yaptığımız her çalışmayı paylaşmak ilkesiyle buradayız. Kurumlar arası diyaloğu güçlendirerek sorunlara geniş yelpazede çözümler aramaktır hedefimiz.

Siyaset üstü bir anlayışla yoluna devam eden derneğin çatısı altında, değişik siyasi görüşlerden bir araya gelen kişilerin tek ortak noktası Güneydoğu´dur, Güneydoğu´ya sahip çıkmaktır, Güneydoğu´yu kucaklamaktır, Güneydoğu´yla duygusal bağın kopmamasıdır, Türkiye´nin birlik, bütünlüğüdür.